MŪSDIENĪGA KOKMATERIĀLU UZSKAITE MEŽA NOZARES KONKURĒTSPĒJAS PAAUGSTINĀŠANAI

2018. gada 12. aprīlī, no 10:00 līdz 15:00, Jelgavā, Latvijas Lauksaimniecības Universitātē, Jelgavas Pils aula

Zemkopības ministrs atklāja starptautisku mūsdienīgai kokmateriālu uzskaitei veltītu konferenci

Ar zemkopības ministra Jāņa Dūklava uzrunu, 12.aprīlī Latvijas Lauksaimniecības universitātes aulā tika atklāta starptautiska konference “Mūsdienīga kokmateriālu uzskaite meža nozares konkurētspējas paaugstināšanai”, kuras ietvaros tika diskutēts par vienotas un uz informācijas komunikācijas tehnoloģiju (IKT) risinājumiem balstītas kokmateriālu uzskaites tālāku attīstīšanu Latvijas, Baltijas un Ziemeļeiropas mērogā.

“Meža nozares efektivitāte, līdzīgi kā ikvienai ražojošai tautsaimniecības nozarei, ir tieši atkarīga no tehnoloģiskās izaugsmes. Latvijas mežsaimnieku un kokrūpnieku globālā konkurētspēja lielā mērā tika nostiprināta tieši pateicoties tehnoloģiskajai attīstībai, kura, apzinoties straujo attīstības ciklu, nedrīkst apstāties,” uzsver Latvijas Kokrūpniecības federācijas izpilddirektors Kristaps Klauss.

“VMF LATVIA” padomes loceklis Mārtiņš Gaigals skaidro: “Mūsdienīgi IKT risinājumi ļauj ievērojami paaugstināt efektivitāti kokmateriālu uzmērīšanā un uzskaitē, padarot pakalpojumu vēl uzticamāku, ātrāku un ērtāku. Jaunie risinājumi būtiski samazina cilvēcisko kļūdu ietekmi uz visu uzskaites procesu, tādējādi padarot to saprotamāku un prognozējamāku biznesa videi un caurskatāmu arī valsts struktūrām.”

Ar savu redzējumu uz Baltijas jūras reģiona meža nozares attīstības perspektīvām dalījās arī Zviedrijas un Igaunijas meža nozares pārstāvji.

Līdz ar kokmateriālu uzskaites attīstības jautājumu apspriešanu, konferencē tika analizēta SIA “VMF LATVIA” 20 gadu darbība, pieredze un ieguldījums efektīvas un uzticamas kokmateriālu uzskaites attīstībā, kā arī meža nozares ieceres kopīgu pamatdatu un datu bāzes izveidē un izmantošanā, lai paaugstinātu uzņēmumu konkurētspēju visā kokmateriālu piegāžu ķēdē un pakalpojumu sniedzējiem – no meža īpašniekiem līdz kokapstrādes industrijai.

 SIA „VMF LATVIA” dibināts 1998. gadā kā zviedru uzņēmuma “VMF Qbera Ekonomisk Forening” meitasuzņēmums ar mērķi atbalstīt neatkarīga koksnes uzmērīšanas modeļa ieviešanu.  Meža nozares dziļākas integrācijas rezultātā SIA “VMF LATVIA” tagad pilnībā pieder Latvijas kokmateriālu pircējiem un pārdevējiem. SIA “VMF LATVIA” 2017. gadā klientiem sniedza pakalpojumus 11 miljonu kubikmetru kokmateriālu uzmērīšanā un uzņēmuma apgrozījums bija 4,2 miljoni eiro.

Konferences prezentācijas un materiāli:

Foto: Vitālijs Stīpnieks